İş Sağlığı ve Güvenliği Politikamız

İş Sağlığı ve Güvenliği Politikamız

Mayıs 14, 2019 Uncategorized 0

Sunduğu ürün/hizmetlerin tüm aşamalarında sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamı sunarak, oluşabilecek kazaları en aza indirmeyi ve sürekli iyileştirmelerle daha güvenli hale getirmeyi hedeflemektedir.

  • İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) mevzuat şartlarına, ISO 45001 İSG Standart şartlarına ve Yıldız Holding İSG şartlarına uygun olarak kurduğumuz İSG Yönetim Sistemimizi tüm çalışanlarımızla işbirliği içinde eksiksiz bir şekilde uygulanması ve sürekli iyileştirilmesini taahhüt ederiz.
  • İşveren, İşveren Vekili, İş Güvenliği Uzmanı, İşyeri Hekimi, İSG Kurul Üyeleri, Çalışan Temsilcileri ve İSG Bölüm Temsilcileri başta olmak üzere tüm çalışanlarımızın İSG çalışmalarına katılımını sağlar, alınan kararlarda tüm tarafların görüşlerini alır, saygı ve sevgi çerçevesinde etkin bir iletişim içinde çalışırız.
  • Tüm çalışanlarımızın İSG farkındalığını artırmak için sürekli eğitimler düzenler, sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamına katkı sunmalarını sağlarız.
  • Teknolojik gelişmeleri takip eder, son teknolojiyi kullanarak en güvenli ve sağlıklı çalışma koşullarını sağlayarak iş kazalarının ve meslek hastalıklarının oluşmadan önlenmesini sağlarız.
  • İSG ile ilgili tehlikeli durum ve davranışlarla ilgili riskleri değerlendirir, tehlikelerin kaynağında ortadan kaldırılarak oluşmadan önlenmesini ve önlenemeyen risklerin azaltılarak kabul edilebilir hale getirilmesini sağlarız.
  • Çalışmak üzere işyerimize gelen tüm çalışanlar, ziyaretçiler ve misafirlerimize İSG Yönetim Sistemi kapsamında sağlıklı ve güvenli koşullar sağlarız. Onların sağlık ve güvenliğini kendi çalışanlarımızın sağlık ve güvenliği gibi korumaya çalışırız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.